Dziś przedstawiam Wam najlepszą opcję z najtańszych chust jakie dostępne są aktualnie na rynku, jest to chusta kółkowa firmy Little Frog. Idealna propozycja dla kogoś, kto zaczyna przygodę z chustami, boi się zainwestować w droższą chustę. Little Frog jest w bardzo przystępnej cenie, bo jej ceny zaczynają się już od 144 zł. Biorąc pod uwagę, że na dzień dzisiejszy trudno dostać dobrą chustę kółkową na rynku wtórnym, jest to taka propozycja, która nie przynosi większych strat. Chusta ma gramaturę jak informuje producent na swojej stronie 190-210 m2. Jest to więc cienka chusta. Ale właśnie na sam początek dla maluszka wystarczy. Łatwo się dociąga, jest lekka, mała, nie zajmuje dużo miejsca. Ramię chusty jest ramieniem prostym, o tym ramieniu pisałam już wcześniej – odsyłam Was do linku. Kółka są aluminiowe, duże, spełniają swoją rolę. Skład chusty to po prostu 100% bawełny i to jest to wystarczające na początek przygody z chustonoszeniem. Jeśli więc nie macie chusty, nie nosicie dziecka, a bardzo byście chcieli to ja mocno zachęcam to wypróbowania Little Frog. W najgorszym wypadku zawsze można chustę sprzedać. Chusty kółkowej tej firmy na rynku wtórnym są w cenie około 120 zł. IMG_7463

W chuście kółkowej można już nosić od urodzenia, należy tylko pamiętać o odwróceniu krawędzi od środka, zanim przełożymy chustę do kółek. Pomaga to w lepszym ułożeniu nóżek dziecka, dba o symetrię. Chusta kółkowa będzie Wam służyła naprawdę długo, bo można w niej nosić nawet 2 latka. Oczywiście, jest to krótkie noszenie, raczej coś w stylu: weź mnie na chwilę na ręce. Ale jednak jest to jakieś odciążenie, warto mieć tę kółkową w pogotowiu.

Nie wiem do jakiej wagi sprawdza się cienka chusta Little Frog, bo wiadomo im większe dziecko i cięższe tym, chusta powinna być grubsza i bardziej nośna. W tej delikatnej Little Frog noszenie starszaka nie jest niemożliwe, ale dziecko może osiadać w chuście pod wpływem swojego ciężaru.

Jednak niewątpliwą zaletą tej chusty jest to, że nie wymaga ona łamanie, ponieważ jest mięciutka od samego początku. Mowa oczywiście o tej gramturze 190-210 m2. Little Frog ma w swojej ofercie także grubsze chusty oraz chusty z domieszkami. Ja jednak dziś chciałam się skupić na tym konkretnym modelu, firmie, gramaturze.

Sama chusta jest bardzo energetyczna, choć nie lubię pasków, ta naprawdę zyskuje przy bezpośrednim kontakcie. Na zdjęciach kolory są bardzo intensywne w rezultacie nie jest ona taka odblaskowa. Jednak kto miał w ręku jakąkolwiek chustę i próbował jej zrobić zdjęcie, ten wie, jak trudno uchwycić prawdziwą jej kolorystykę i naturę.

IMG_7451

Producent w swojej ofercie ma także tzw. chusty drugiego gatunku. Ceny takich chust zaczynają się już od 124 zł. Oznacza to, że chusta może zawierać jakieś drobne wady w tkaniu lub przebarwieniach, nie jest jednak chustą niebezpieczną i nie nadającą się do noszenia. Raczej są to względy estetyczne. Ja się nie boję kupować takich chust, większe wady lub podobne możemy spotkać w chustach używanych, a jednak dalej je używamy i nosimy. Ponadto materiał chusty jest skośno-krzyżowy a chusta spełnia wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

IMG_7469 IMG_7450 IMG_7448