Gdy już zbliża się termin urodzin Twojego dziecka, na pewno zastanawiasz się, co mu podarować. Najlepiej obdarowywać dzieci prezentami, które będą dla nich nie tylko ciekawe, ale również sprawią, że rozwój stanie się dla nich łatwiejszy. Co zatem wybrać?

Książki dla dzieci

Doskonałym pomysłem na prezent dla dziecka będzie książka dostosowana do jego wieku oraz umiejętności, ale jednocześnie ucząca je, pobudzająca wyobraźnię i będąca wstępem do zainteresowania danym tematem tak, by zainteresowane dziecko szukało odpowiedzi na pytania, jakie powstały w jego głowie podczas lektury. Młodszym dzieciom, polecane są szczególnie książeczki dotyczące różnych aspektów życia codziennego, a także otoczenia. Wśród szczególnie popularnych bohaterów w tym przypadku jest Pucio – mały chłopiec przeżywający różne przygody bliskie każdemu maluchowi. Dzięki niemu dziecko może poczuć, że nie jest samo, że jest ktoś, kto naprawdę je rozumie. Będzie mu łatwiej pokonać lęki. Zrozumie też, że podobne problemy mają inne dzieci, a w niektórych przypadkach także dorośli. Większe dzieci chętniej sięgną po dłuższe powieści – te również spełniają wiele funkcji wychowawczych i doskonale rozwijają wyobraźnię. Bohaterowie powieści dla dzieci i młodzieży pokazują, jak ważny jest rozwój osobisty i praca nad sobą – którą często wymusza życie i przeżywane wydarzenia. Wielu z nich przeżywa swoje rozterki i musi podjąć trudne decyzje, a także mierzyć się z przeciwnościami losu.

Kredki i flamastry potrafią być niezwykłe

Wybierając książkę na prezent dla dziecka, należy zatem kierować się nie tylko tym, czy da mu ona rozrywkę, ale także czy będzie rozwijała w nim empatię oraz da mu przykład, że warto kierować się w swoim życiu wartościami tj. rodzina, przyjaźń czy wiara w siebie. Świetnym pomysłem na prezent dla dziecka są również produkty rozwijające kreatywność i wpływające pozytywnie na zdolności manualne. Wielu najmłodszych wprost uwielbia kredki i kolorowe flamastry. Warto podkreślić, że są to produkty różnorodne i można dzięki nim otrzymać ciekawe efekty. Przykładem mogą być kredki akwarelowe, które charakteryzują się miękkością i głębią kolorów, zatem łatwo się nimi rysuje i nie trzeba mocno przyciskać kredki do papieru. Po kontakcie z wodą uwalniana jest farba, co tworzy bardzo ciekawe efekty będące połączeniem widocznych linii i pokrycia kartki farbą jak w przypadku tradycyjnego malowania farbami akwarelowymi. Bardzo ciekawe bywają również flamastry oraz markery, których końcówki różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale również kształtem.

Wszystko, co bawi i uczy

Niektóre z nich posiadają końcówkę podobną do pędzelka, dzięki czemu jesteśmy w stanie regulować grubość linii poprzez odpowiednią siłę nacisku – im mocniej, tym grubsza ona wychodzi, natomiast delikatne muśnięcie wywoła efekt bardzo cienkiej linii. Takie markery są szczególnie przydatne w kaligrafii, która od kilku lat stała się niezwykle modna. To dziedzina sztuki, która jest bardzo przydatna w życiu codziennym, kiedy trzeba coś ładnie napisać. Stworzono już wiele fontów (popularnie nazywanych też czcionkami), których można się nauczyć. Oczywiście zawsze istnieje też możliwość wymyślenia swojego stylu – ograniczeniem jest tylko własna wyobraźnia. Warto dawać dziecku rozwojowe prezenty. Może puzzle wpływające na naukę logicznego myślenia oraz dostrzegania szczegółów? Albo gra planszowa angażująca do zabawy całą rodzinę lub przyjaciół dziecka? Wspólne granie nie tylko zbliża do siebie, ale również rozwija inteligencję.

Artykuł sponsorowany.