Ile lat mają klocki Lego? Ktoś wie? Firma Lego została założona w 1932 roku w Danii. Jednak dopiero po 15 latach zaczęła produkować zabawki plastikowe. W Polsce prawdziwą swoją karierę zaczęły dopiero w latach 90 ubiegłego wieku. I to właśnie te klocki widzicie na zdjęciu. Zakurzone, brudne, sprzed 25 lat!

Któregoś dnia przyszła do nas Babcia i przytargała ze sobą stare pudło. Dzieci rozpracowały ładunek w 3 sekundy. To były stare zabawki Taty. Mój mąż swoje pierwsze Lego dostał w wieku 5 lat, były przywiezione z RFN. Farciarz! Potem kolejne zestawy kupowała mu kochana babcia w Pewexie, który mieścił się w Warszawie w Hotelu Marriott na pierwszym piętrze. Co za burżujstwo! I ja jestem jego żoną?

IMG_6930

I właśnie dokładnie tymi samymi klockami, nabytymi wówczas za ciężkie pieniądze, bawią się dziś moje dzieci. Nie trudno się domyślić, że na nich te klocki nie robią żadnego wrażenia. Mają już dość sporą kolekcję własnych kloców Lego. Ale dla nas jest to totalny oldschool!

IMG_6940

Klocki Lego te z sprzed kilkunastu lat doskonale pasują do tych teraźniejszych. Przez te wszystkie lata zmieniał się tylko desing, tak samo jak zmieniał się świat. Zmieniały się samochody, zmieniały się budowle. Na twarzach obecnych ludzików lego widzimy nawet emocje, wiemy czy to twarz kobiety czy mężczyzny, złodzieja, czy policjanta. Kiedyś ludzik Lego miał tylko dwie kropeczki zamiast oczu i uśmiechniętą buzię.

IMG_6928

IMG_6932

IMG_6934

IMG_6935

IMG_6936

Chciałabym, żeby moje dzieci, jak już przestaną się bawić swoimi Lego i spakują je w kartony, odprowadzą na strych. Przypomną sobie o nich, kiedy już będą miały własne dzieci. I jeszcze raz odkryją w sobie dziecko.