Dawno temu poszłam na studia, gdzie mogłam robić to co chce. Czytać. Teraz już się nie wybiera takich kierunków jak Polonistyka. Prawdopodobnie mając aktualną wiedzę i ja bym wybrała inny kierunek. Jednak wtedy liczyły się inne rzeczy. Wtedy można było robić to co nam się podobało i wybierać kierunki, nawet te nie rentowne. Polonistyka wykształciła we mnie potrzebę otaczania się książkami. I ciągle mam poczucie, że za mało na blogu o książkach.

Nie ma u mnie dnia bez książki, zwłaszcza od kiedy są dzieci. To nie są już książki, które czytam wieczorami, kiedy wszyscy śpią. Na to już nie mam czasu lub jestem po prostu zmęczona. Dlatego czytam coraz mniej. Kiedy łapie mnie książkowy głód zarywam kilka nocy, by się tymi historiami z książek nasycić. Na chwilę mnie to uspokaja. Jednak to ciągle za mało. Może dlatego tak dużo czytam dzieciom. I nałogowo wypożyczam z biblioteki.

Wypożyczenia książek z biblioteki niesie wiele korzyści. Po pierwsze mamy książki za darmo. Po drugie mamy ich o wiele więcej, a na pewno więcej niż można by było sobie kupić. Po trzecie można wypożyczać wszystko bez poczucia, że coś nam się nie spodoba. Zawsze taką książkę można szybciej zwrócić. Wypożyczanie też książek pomaga mi poznać potrzeby dzieci, zobaczyć co lubią, co chcą czytać. Jeśli z jakąś książką nie mogą się rozstać. Wtedy ją kupujemy.

Dziś przedstawiam Wam nasze ulubione książki do oglądania razem z dziećmi i całą rodziną. Gwarantuję, że nawet tatusiowie się zainteresują

Znajdź kropki, Andy Mansfield, Wydawnictwo Mamania, cena regularna: 49,90 zł

Dla mnie jest to książeczka od 3-4 roku życia, choć na książce jest napisane, że od 6 lat. Książka jest łamigłówką, polegającą na odkryciu gdzie ukryły się kropki. Na każdej stronie szukamy kropek innego koloru, a także mamy zadanie do wykonania. Wbrew pozorom książka nie jest na jeden raz. Dzieci, które już wiedzą co mają zrobić by odkryć kropki, dalej są zafascynowane ich ponownym szukaniem. Świetny pomysł na prezent.

kropki

Co kryje morze? Aina Bestard, Wydawnictwo Tatarak, cena regularna: 54 zł

Książeczka 3+ choć może być i dla dzieci młodszych, takich które nie będą próbowały jej zjeść. Zabawa polega na patrzeniu przed kolorowe szybki. Dzięki kolorowym szybkom podwodny świat odsłania tajemnice niewidoczne gołym okiem.

morze

morze1

morze12

Mapy Mizińskich oraz Mamoko 3000 Mizielińscy, Wydawnictwo Dwie siotry (cena regularna Map: 59,90 zł, Mamoko 3000: 34 zł)

Ogólnie kochamy książki Mizielińskich. Młodsza córka (prawie 5 lat) bardziej się lubuje w seriach Mamoko, gdzie może odnajdywać na stronach różnych bohaterów i tworzyć historię o nich. Starszemu synowi (7,5 lat) zdecydowanie bardziej pasują książki typu Mapy, czy “Pod ziemią, pod Wodą”. Uwielbia uczyć się o różnych krajach.

mapy

mamoko

mapy1

Jaś Ciekawski. Podróż do serca oceanu, scenariusz i rysunki Matthias Picard, Wydawnictwo Kultura Gniewu, cena regularna: 59,90 zł

Razem z Jasiem, bohaterem książki oraz trójwymiarowymi okularami, wchodzimy w podwodny świat. Świat trochę mroczny i tajemniczy, także książka nie dla najmłodszych, dla mnie tak od 6-7 lat. Wiadomo, że dużo zależy od dziecka. Zdecydowanie to moja ulubiona pozycja, bardzo lubię tę książkę oglądać sama.

jas

3d

3d1

ksiazki