W zasadzie jestem już prawie pewna, że nie ma lepszego nosidła dla malutkich dzieci niż hybryda Storchenwiege. O poprzednim jego modelu pisałam już jakiś czas temu na blogu. Nosidło zostało teraz wyprodukowane w nowej odsłonie. Na pierwszy rzut oka niczym się te wersje nie różnią. Dopiero gdy zaczynamy się przyglądać i analizować oba modele, widać pewne modyfikacje, które wprowadził producent.

Odsyłam Was najpierw do pierwszego wpisu o miękkim nosidle Storchenwiege, ale potem wróćcie tutaj. Dla tych którym nie chciało się przeczytać pierwszego wpisu, w kilku słowach przypomnę tylko co to jest za rodzaj nosidła.

Nosidło Storchenwiege® BabyCarrier  jest wykonane z materiału tkanego skośnokrzyżowo. Tkanina wykonana jest w 100% z bawełny. Panel nie jest niczym dodatkowo wypełniany jest to po prostu jakby podwójna chusta, zszyta po bokach. Dlatego dosyć dobrze dopasowuje się do sylwetki dziecka. Pas biodrowy jest regulowany nie tylko dla rodzica, ale także można zmieniać szerokość panela pod dziecko. Możemy dzięki temu dostosować nosidło do mniejszych dzieci.

Tegoroczny model nosidła także posiada płynną regulację szerokości panela zarówno na dole, jak i w górnej części (nowość). W górnej części ta regulacja jest pod kapturkiem, polega ona na tym, że możemy za pomocą ściągnięcia sznurka, zmniejszyć objętość materiału przy karku dziecka, zwłaszcza wtedy kiedy maluszek śpi.

michas14

michas8

michas11

Kapturek podtrzymujący głowę jest wszyty na stałe i nie ma możliwości schowania go jak w poprzedniej wersji (nowość). Zmieniło się też to, że w starym modelu, kiedy kapturek był na wierzchu panel był dłuższy, a kiedy rolowaliśmy kaptur do środka, panel się skracał. W nowym modelu długość panela jest tylko jedna. Cały czas w taki sam sposób można regulować kapturek poprzez ściągnięcie sznurków wszytych w bok kapturka. Kapturek możemy zaczepić o pasy naramienne by przytrzymać główkę śpiącego dziecka, lub ochronić przed wiatrem itp.

michas15

michas9

Dzięki zastosowaniu specjalnych zdejmowanych opasek na pasach naramiennych dziecko ma lepsze możliwości rozglądania się. Akurat na zdjęciu opaska nie jest widoczna. Opaską można dowolnie przesuwać po pasach, jest ona węższa i sprawia, że pasy przestają być tak szerokie i mniej zasłaniają dziecku świat.

michas6

Miękkie wypełnienie pod nóżkami poprawia komfort dziecka (nowość).

michas12

Do nosidła dołączony jest chestbelt, poprawiający u noszącego komfort noszenia na plecach (nowość). W poprzedniej edycji, tego brakowało. Polega to na tym, że kiedy mamy dziecko w nosidle na plecach, pasy naramienne podczas chodzenia i poruszania się mogą nam spadać z ramion. Chestbelt to po prostu połączenie tych pasów klamerką, by było nam stabilniej i wygodniej. Mamy wtedy lekki ucisk na klatkę piersiową, ja osobiście zawsze z tego korzystam. Czuję się wtedy bezpieczniej, wiem, że nosidło nie “spadnie ze mnie”.

michas13

Śmiało mogę powiedzieć, że nosidło Storchenwiege wypełnia lukę pomiędzy chustą, a nosidłem ergonomicznym. Nosidła ergonomiczne są zazwyczaj sztywniejsze, nie mają możliwości dostosowania panela do szerokości nóżek, nie przylegają jak chusta. Storchenwiege daje w tym zakresie o wiele więcej możliwości, a ponadto jest to nosidło w którym spokojnie możemy nosić większe dzieci. Bardzo ważną zaletą dla malutkich dzieci jest fakt, że pasy naramienne są wiązane (podobnie jak chusta), a nie zapinane, dzięki temu kregosłup dziecka nie jest poddany dodatkowemu uciskowi i nie prostuje się tak jak w nosidłach ergonomicznych.

michas4

michas3

michas7

Moim zdaniem w przypadku noworodków i malutkich dzieci (mam tu na myśli niemowlaki do około 3 miesiąca życia) pierwszym wyborem w kierunku noszenia dzieci powinna być chusta. Jeśli jednak z jakiś powodów, osobistych, albo medycznych rodzic się na nią nie decyduje, polecam wtedy nosidło Storchenwiege jako alternatywę do krótkiego noszenia. Często jest też tak, że mama z powodzeniem nosi w chuście, a nosidło kupowane jest dla taty lub babci. Jeśli więc, mamy dziecko, które nie siada samodzielnie, rozważmy hybrydę Storchenwiege.

Nosidło miękkie Storchenwiege BabyCarrier 2015 kosztuje 427 zł.