Często rodzice pytają mnie o to, jaką wybrać chustę kółkową. Czym one się różnią? Aby przybliżyć temat, postaram się dziś opowiedzieć trochę o chuście kółkowej z “ramieniem prostym”. Ramie proste jest to jeden ze sposobów szycia chusty. Chusta kółkowa to mniej więcej 2 metrowa tkanina skośno-krzyżowa zakończona kółkami. Ważne, aby kółka były aluminiowe, o dużej średnicy około: 8-9 cm. Unikajmy raczej kółek mniejszych, ciężko przełożyć przez nie chustę a potem dociągnąć. Unikajmy także kółek plastikowych. Na zdjęciu poniżej chusta kółkowa właśnie z “ramieniem prostym”.

 

 

A tak to wygląda w praktyce.

IMG_1693

Chustę układamy sobie na lewem lub prawym ramieniu w zależności od upodobań. Kółka nie powinny schodzić za nisko, żeby podczas wiązania nie wchodziły na dziecko. Chusta powinna oblepiać całe ramie, dzięki temu ciężar ciała dziecko rozkłada się na większej przestrzeni. Dzięki szerokiemu rozłożeniu chusty zapewniamy sobie lepszy komfort noszenia. Chusty z mniejszym ramieniem oraz takie które nie pozwalają na rozłożenie materiału, będą nam się wrzynać w ciało.

IMG_1709

IMG_1728

W chuście kółkowej możemy nosić zarówno z przodu, lekko z boku, lub po prostu na biodrze. Wszystko zależy od wieku dziecka oraz jego umiejętności fizycznych.

IMG_1699

Na zdjęciach 9 miesięczny Tomcio zawiązany na biodrze mamy.

IMG_1700

P.S. Wkrótce na blogu o chuście z “ramieniem zakładkowym”.