Panda Bejbi to polska marka, która od niedawna podbija rynek chustowy. Pierwszy raz usłyszałam o niej od chustującej Mamy. Teraz specjalnie dla Was prezentuję ją na blogu. Panda Bejbi ma w swojej ofercie chusty długie i kółkowe. Chusty są tkane splotem skośno-krzyżowym, produkowane w Polsce ze 100% bawełny, bez domieszek włókien syntetycznych, pochodzącej głównie z Azji. Samo barwienie chusty jest z zgodne z normą OEKO TEX – STANDARD 100, co oznacza, że produkt jest dedykowany dzieciom. Są to czynniki, które w mojej opinii powinna spełniać każda chusta do noszenia dzieci.

Pierwsze wrażenie z chustą Panda Bejbi jest takie, że jest to chusta o cieńszej gramaturze, a dokładnie 210-225g/m. Ma to oczywiście swoje plusy i minusy. Po pierwszym praniu chusta jest mięciutka i dobrze współpracuje podczas dociągania. Jeśli chodzi o wiązanie typu kangurek dla maluszków, jest to wystarczająca chusta na początek nauki chustonoszenia. Taka chusta nie zaskoczy początkujących rodziców i nie zniechęci do noszenia. Producent też przemyślał sprawę długości chusty. Chusta jest dostępna w trzech wariantach. Długość 4,2 będzie dobra na kangurka, plecak prosty, ewentualnie kieszonkę dla szczuplejszych osób. Kolejny rozmiar to 4,7, standardowa długość innych chust to 4,6, a bywa właśnie, że te 10 cm robi komuś różnicę, zwłaszcza tatusiom. Ostatnia długość 5,2 na kieszonkę lub wiązania na plecach z różnymi wykończeniami typu: saltwater lub tybetan.
Jeśli jednak chodzi o plecak prosty, jest to chusta, która dla niektórych może stanowić problem przy wiązaniu właśnie na plecach. Ponieważ o ile mamy do czynienia z maluszkiem, gdzie chusta dobrze i szybko się dociąga, bo jej miękkość powoduje, że materiał szybko się przesuwa i nie haczy się. O tyle zazwyczaj cieńsze chusty z większym dzieckiem, mogą stanowić pewne utrudnienie. Trzeba włożyć więcej siły, precyzji, aby dobrze naprężyć chustę, by utrzymała ona więcej kilogramów. Inaczej dziecko będzie w chuście zwisać.
Sama chusta ma przemyślaną kolorystykę. Po pierwsze co jest bardzo ważne ma dwie różne krawędzie chusty, co pomaga przy wiązaniach typu kangurek czy kieszonka. Chusta jest dość szeroka, ma około 75 cm to też jest ważne przy robieniu dziecku majteczek podczas wiązania. Kolory chusty są zaprojektowane tak, że można mieć dwie różne chusty w zależności z której strony zaczynamy wiązanie. W chuście Mint loves light Grey mogę pójść, albo w szarości, albo w bardziej żywe kolory (różowy i niebieski). To co jest innego w chustach Panda Bejbi, to metki pralnicze estetycznie schowane w żakardowej kieszonce/metce.
Panda Bejbi jest chustą na każdą kieszeń, a często sprawa kosztów chusty jest bardzo ważna dla początkujących rodziców. Mają oni obawy przed tym, czy ich dziecko zaakceptuje chustę i wolą w razie czego kupić taki produkt, który nie naruszy za bardzo ich domowego budżetu. Panda Bejbi jest fajną chustą dla noworodków oraz malutkich dzieci. Na pewno sprawdzi się w okresie wakacyjnym. Jest lekka i przewiewna, nie wymaga łamania.
Na zdjęciach chusta tkana – Mint loves light Grey długość 4,7 cena: 185,89 zł
IMG_8589IMG_8608 IMG_8560 IMG_8622 IMG_8585IMG_8586 IMG_8560
IMG_8595
IMG_8607
IMG_8578