Jeśli w Twoim mieście organizowane są czasem spotkania chustowe, musisz się na nie wybrać! Jest to niesamowita okazja do poznania innych kobiet, które noszą swoje dzieci. Także możliwość nauczenia się czegoś od bardziej doświadczonych matek. Lub zupełnie przeciwnie radość z przekazywania i dzielenia się swoją wiedzą.

Na takich spotkaniach przewala się zazwyczaj tona chust, które możemy zobaczyć po raz pierwszy raz w życiu, dotknąć, pomacać, zawiązać. Wymienić się przemyśleniami i doświadczeniami chustowymi, a być może także samymi chustami.

Zawsze mile widziane są także kobiety w ciąży, które są zainteresowane chustonoszeniem. Czekają na dziecko i zastanawiają się czy babywearing to zabawa dla nich. Poznanie innych kobiet, które z powodzeniem noszą swoje dzieci, którym się to sprawdza, w których widać radość i zapał do tego, jest na pewno niesamowitych bodźcem, żeby spróbować samemu.

Chusty to piękna rzecz, nie tylko pod względem estetycznych, ale także dlatego, że niosą ze sobą niesamowite emocje. Masz dziecko blisko siebie, a jednocześnie swobodnie możesz prowadzić rozmowę. Dlatego spotkania chustowe zyskują na popularności. Mamy szukają innych matek, które noszą, chcą się z nimi spotkać, wiedzą, że będą zrozumiane. Wiedzą, że są z tej samej drużyny, że prawdopodobnie wybrały ten sam model macierzyństwa. To ich łączy. Trochę to podobne to plemienia. I to jest właśnie w tym najfajniejsze.

Może w tym pędzie życia, chusty to takie narzędzie, które trochę pozwalają wrócić do korzeni, do natury. Niczym afrykańskie kobiety europejki coraz częściej sięgają właśnie po chustę lub nosidło, jako środek transportu. Nie doszukując się w tym żadnej ideologii. Rośnie też świadomość rodziców. Współcześni rodzice zaczynają sami dostrzegać, co potrzebne jest dziecku i podążać za tymi potrzebami. Widzą, że tak jest łatwiej, prościej, naturalniej.

I tego Wam właśnie serdecznie życzę, by dzięki chustom, ale nie tylko Wasze macierzyństwo było naturalne, proste, normalne. Byście mogły w tym okresie trochę zwolnić, a może przyśpieszyć, wszystko zależy kto czego potrzebuje.

Dziękuję też serdecznie moim modelkom! Agnieszce, Beatce i Madzi. Dzięki dziewczyny, że zgodziłyście się na sesję i pokazałyście waszą stronę macierzyństwa.

Chusty, które wystąpiły w dzisiejszym odcinku to: Girasol, Natibaby, Little Frog, Panda Bejbi, Yaro.

IMG_9151 IMG_9184 IMG_9053 IMG_9211 IMG_9147 IMG_9172 IMG_9213 IMG_9120 IMG_9200 IMG_9149 IMG_9206 IMG_9152 IMG_9153

IMG_9226 IMG_9248 IMG_9230 IMG_9236 IMG_9244 IMG_9234