Zarówno Pellicano Baby Papaveri Sepia (czerwone maki) jak i Oscha Kasumi Nassau mają wspólny mianownik. Obie chusty mają w składzie bawełnę i len. Przez to wydawać by się mogło, że będą choć trochę do siebie podobne. No i niestety, nic bardziej mylnego. W przypadku żakardów, podobny skład nie gwarantuje tego, że chusty będą się tak samo zachowywać. Zależy to od kilku czynników. Po pierwsze jak procentowo rozkłada się domieszka lnu w obu chustach. Pellicano Baby Papaveri Sepia (len 30%, bawełna 70%), a Oscha Kasumi Nassau (len 50%, bawełna 50%). Wydawać by się mogło, że Oscha będzie bardziej twardą chustą i sztywniejszą. Jednak jest odwrotnie. Ponieważ rzecz zmienia jeszcze gramatura chusty, grubość nici oraz sam żakard – jego wzór/wielkość także wpływa na zachowanie chusty. Gramatura czerwonych maków to 340g/m2. Jest to naprawdę kawał grubej szmaty, która wymaga porządnego łamiania. Ponadto Czerwone Maki to mega limitowana wersja, tych chust jest tylko 4 na świecie. Gramatury Oschy nie mogłam się doszukać, ale jest to pewnie jakaś połowa czerwonych maków. Znalazłam za to na innym blogu piękne wakacyjne zdjęcia z tą chustą, zajrzyjcie do dajprzepis.pl. Czerwone maki w akcji możecie zobaczyć na blogu dajsieponiesc.com.

Oscha zdecydowanie będzie chustą lepszą na lato, na upalne dni. Bardzo dobrze się dociągania, co najlepiej się sprawdza przy kangurku prostym lub plecaku. I nawet te 50% lnu nie jest w stanie popsuć tej chusty. Len potrafi być szorstki, sztywny, gniecie się. Lny Oschy natomiast potrafią być delikatniejsze. Nigdy to nie będzie uczucie podobne to złamanej dobrze bawełny. Ale też nie tego oczekuje się od takich chust. Taka chusta ma być nośna, przewiewna, dobrze współpracująca, a przy okazji jeśli jest jeszcze bajecznie piękna, to chce się ją mieć.

Pellicano Baby natomiast zachwyca tymi makami, kolory są tak intensywne i piękne. Dwustronny żakard sprawia, że możemy mieć jasną chustę, albo jej ciemniejszą bordową wersję. Oscha w swoim wzorze jest bardziej surowa. Obie chusty jednak bardzo mi do siebie pasują i fajnie się zgrały na zdjęciach. A dodatkowo towarzyszą im tiulowe cudowne pompony od Miss Pompon.

IMG_9383 IMG_9380 IMG_9393 IMG_9402 IMG_9359 IMG_9364 IMG_9386 IMG_9362 IMG_9400 IMG_9398 IMG_9385 IMG_9407 IMG_9410 IMG_9409 IMG_9360 IMG_9401 IMG_9376 IMG_9387IMG_9391