Mam takie marzenie, ono się powoli spełnia. Stworzyć takie miejsce w Warszawie. Miejsce spotkań. Mniej mi chodzi o miejsce, bardziej o ludzi, którzy to miejsce będą tworzyć. Miejsce w którym będą się mogły spotkać osoby zainteresowane chustonoszeniem, wszystkie mamy które szukają pomocy chustowej, chcą się czegoś dowiedzieć. Ale to nie będą rozmowy tylko o chustach, możemy rozmawiać o wszystkim.

Ważne, żeby w tych rozmowach było dużo empatii i wsparcia. Jeśli też tego szukacie, jeśli też to potraficie dać, to jest to miejsce dla Was. To ma być przestrzeń bez ocen, bez radzenia, bez krytyki. Miejsce, gdzie nie będzie strachu, że jeśli coś powiem, to ktoś mnie oceni, albo pomyśli, że jestem złą matką. Wiem, to trudne i może dużo wymagam. Ale takie mam marzenie.

3 grudnia spotkałyśmy się po raz pierwszy w 8 stóp. Dużo mówiłam o chustach, pokazywałam wiązania. Wysłuchałam też kilka historii, waszych emocji, tego co Was spotkało w szpitalu, u lekarza. Przyszły cudowne mamy. Mamy nastawione na słuchanie 🙂

8 stóp3

Chciałabym zorganizować cykliczne co miesięczne spotkania, gdzie oczywiście głównym przewodnim tematem spotkania będą chusty. Ja od siebie zawsze będę starała się dać Wam jak najwięcej informacji i wiedzy, którą potrzebujecie by nosić swoje dzieci bezpieczne. Ale tak naprawdę, to jak często będziemy się spotykać i jakie będą potrzeby tych spotkań, to ja jeszcze tego nie wiem.

Następne spotkanie odbędzie się 16 stycznia w sobotę o godzinie 11.30 w 8 stóp w Warszawie przy ulicy Ratuszowej 2. Czekam na Wasze maile, że będziecie: marta@zamotani.pl

Zobaczcie jak było na pierwszym spotkaniu.

Acha i szukam pomysłu na nazwę na nasze spotkania, tak by stały się one tradycją.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

8 stóp2

8 stóp

8 stóp1