Kokadi to niemiecka marka produkująca chusty. Jeśli mnie znacie to wiecie, że mam do Niemców słabość, ponieważ uważam, że to właśnie dzięki nim mamy najlepszą jakość chust na rynku europejskim. Kiedy więc czytam, że chusta jest niemiecka, od razu jestem spokojniejsza. Chustę tkaną 99 stars Kokadi mogę testować dla Was dzięki Wrap me mum. Z pewnością jest to chusta, która zostanie w moim stosie warsztatowym, ponieważ idealnie nadaje się do nauki motania dla osób początkujących, ale nie tylko.

Kiedy pierwszy raz dostałam w ręce Kokadi od razu zauważyłam, że tkanina jest inna od wszystkich. Przede wszystkim totalnie zachwyciła mnie jej miękkość. Producent nazywa tę tkaninę “soft jacquard” oznacza to po prostu miękki żakard. Skład chusty to bawełna organiczna w 100%. Zamysłem producenta było to, by stworzyć chustę najwyższej jakości, ekologiczną, elegancką i ekonomiczną. Chusta kosztuje 99 euro (Do kupienia właśnie we Wrap me mum za 430 zł). Jest mięciutka i idealna dla noworodków. Gramatura chusty wynosi 195  g/m².

Jej specjalny diagonalny ścieg, bardzo dobrze pracuje i dociąga się na dziecku, wspierając jego kręgosłup. Najbardziej jednak spodobał mi się pomysł na wzór chusty. Ale może zacznę od tego, że bardzo często mówi się, że najlepszą chustą dla początkujących będą paski. Trochę jest w tym racji, ale nie do końca, bo nie każda chusta w paski będzie spełniała wszystkie warunki, które ważne są na początku nauki motania. Co wyróżnia Kokadi stars pod tym względem? Jest to chusta żakardowa zaprojektowana tak, by każdy początkujący rodzic dał sobie z nią radę. Układ gwiazd przebiega symetrycznie, tworząc pasy. Chusta jest dwustronna, dlatego super wiążę się na niej kangurka prostego czy kangurka na biodrze. A teraz najważniejsze krawędzie chusty różnią się od siebie. To jest dla mnie taki must have każdej dobrej chusty, dzięki temu podczas dociągania możesz kontrolować czy ciągniesz za dobrą część chusty.

Pomysłem producenta jest także to, że chusta występuje tylko w jednym uniwersalnym rozmiarze o długości 4,8. Jest to długość chusty, która starczy na wszystkie możliwe wiązania. Jedynie na kangurki będzie nieco przydługa, ale nie oznacza, że się nie da zawiązać. Bardzo często rodzice sięgają po uniwersalną długość chusty 4,6. Kokadi dodaje do tego 20 cm, dzięki temu, jeśli dla kogoś 4,6 nie jest wystarczająca, nie musi kupować 5,2, tylko właśnie fajnym rozwiązaniem może być długość proponowana przez Kokadi.

Kokadi jest dla osób, które cenią sobie dobrą jakość i estetykę. Mówiąc wprost, dla tych co mają dość chust w paski, ale w żakardach szukają tego wszystkiego co dają paski. Łatwość wiązania (chusta jest mięciutka i bardzo fajnie pracuje), symetryczność chusty, oznaczone krawędzie, a przede wszystkim piękny wzór, który Cię przyciągnie i zachwyci i sprawi, że gwiazdki okażą się Twoim marzeniem.

Specjalnie dla Was, Kochani czytelnicy! Wrap me mum przygotowało kod rabatowy w wysokości 15%. Przy zamówieniu wpiszcie specjalny kod rabatowy: 8d6a9170

Zniżka ważna przez cały tydzień (od 2-8.11.2015), na wszystkie produkty Kokadi w sklepie.

IMG_0589

IMG_0581IMG_0565

IMG_0556

IMG_0572

IMG_0588

IMG_0586

IMG_0583

IMG_0555

IMG_0566

IMG_0574

IMG_0554

IMG_0568

IMG_0547 (1)

IMG_0572 (1)