Tyle jest sposobów łamania chusty ile sami wymyślimy. Które z nich są najbardziej skuteczne?

Po forach internetowych krąży ostatnio nowy sposób łamania chusty. Zawiązujemy chustę w warkocz. Moczymy i wkładamy do torebki foliowej. Wrzucamy do zamrażalki na jeden dzień. Następnie wyjmujemy i odmrażamy. O co chodzi? A no o to, że woda w mokrej chuście podczas zamrażania zwiększa swoją objętość, co może powodować rozciągnięcie włókien chusty. I teraz pytanie czy to jest bezpieczne? Nie wiem. Osobiście bym nie ryzykowała. Oprócz tego, że włókna mogę się rozciągnąć, mogą także popękać i stracić swoją elastyczność. A to prosta droga do uśmiercenia chusty, a zdarza się to naprawdę rzadko. Chciałam Wam dziś polecić proste domowe sposoby na łamanie chusty, które łączą się także z zabawą.

Pierwsza z nich do hamak. W lato możemy do tego wykorzystać dwa drzewa.

juli13

Jeśli pogoda na to nie pozwala, możemy to w prosty sposób zrobić to w domu. Potrzebować będziemy stołu. Kładziemy chustę na stół i zawiązujemy węzeł.

IMG_6328

Węzeł przesuwamy na środek stołu, tak by na dole powstało legowisko. Wrzucamy ukochaną poduszkę dziecka.

IMG_6431

I wołamy Kapitana Hooka 😉

IMG_6331

IMG_6339

IMG_6371

Hamak możemy zrobić wszędzie gdzie tylko pozwolą nam na to warunki. W ten sam sposób możemy zrobić huśtawkę dla dzieci. Możemy także wykorzystać chustę do zabawy w przeciąganie liny. Wszystko na co pozwoli nam wyobraźnia.

Ponadto stare klasyczne metody zmiękczania chusty to po prostu wiązanie i noszenie w chuście, częste pranie. Pamiętajmy o tym, że chusty lubią być źle traktowane. Nie bójmy się na nich siedzieć, spać, używać jako koc na plażę. Im starsza chusta tym bardziej wartościowa. Im bardziej używana tym lepsza i cenniejsza. Wieczorem przygotujmy sobie chustę. Rzućmy na kanapę. Przyda się do tego dobra książka i herbata z malinami.

IMG_6460

IMG_6466

I pamiętajcie, że złamana chusta oczywiście ułatwia i pomaga w wiązaniu i noszeniu dziecka. Jednak to nie na niej spoczywa 100% odpowiedzialności za dobre wiązanie i wygodne noszenie. Klucz dalej jest w odpowiednim wiązaniu chusty i technice. Dobra chusta ma nam tylko w tym pomóc a nie załatwić całą sprawę.