Adwent. Długo się zastanawiałam jak ograć ten temat w tym roku. Będę z Wami szczera, ani razu nie zrobiłam jeszcze dzieciom żadnego kalendarza adwentowego. Nie licząc tych kalendarzy gotowców. W tym roku moim marzeniem jest by było inaczej. Chciałam, żeby to było coś takiego, co nie tylko będziemy robić w pośpiechu codziennie rano przed wyjściem do szkoły czy przedszkola. Chciałam, żeby ten czas odliczania dni do świąt, był czasem wspólnym, byśmy mogli razem usiąść, wyciszyć się po całym dniu. Miałam totalną pustkę w głowie, zero pomysłu.

Mało z Was pewnie wie, że z wykształcenia jestem polonistką. Lata świetlne temu skończyłam filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Jakie to były cudowne czasy, gdzie robiąc to co kocham najbardziej, czyli czytać, mogłam to robić beztrosko na studiach. I jeszcze nazywało się to studiowaniem! Odkąd są dzieci, mam coraz mniej czasu na książki. I bardzo z tego powodu cierpię. Trudno znaleźć mi czas na lekturę. Nie jeżdzę tramwajem, nie chodzę za często do lekarzy, więc nie czekam w kolejce, na wakacjach też wcale nie ma na to czasu, a wieczorami piszę bloga, odpowiadam na maile i jak się kładę do łóżka z książką w ręku to zasypiam na okładce.

Dlatego przerzuciłam się na lekturę dziecięcą i cieszę się, że moje dzieci już są coraz większe i starsze i czytamy wspólnie coraz fajniejsze pozycje. No może jeszcze nie z 3 letnią Julianką. Jest na etapie, że w kółko czytałaby te same książki. Dlatego ciągle wałkujemy, trzy jej ulubione książeczki bez litości, za to ja mam mdłości, jak tylko widzę taką jedną z fioletową okładką… Jednak z 6 letnim Kubą można już czytać prawie wszystko, a na pewno coraz więcej. Dlatego w tym roku moim pomysłem na kalendarz adwentowy to będą właśnie książki.

Dla Kuby mam fantastycznie wydaną książkę Wierzcie w MikołajaWydawnictwo Zakamarki. Jest to bożonarodzeniowa opowieść napisana w 24 rozdziałach. Cena 49,90 zł. Zaczynamy jutro i codziennie będziemy sobie czytać po jednym rozdziale. Tym sposobem kiedy skończymy będą już święta.

Zakamarki9

Zakamarki5

Zakamarki4

Zakamarki3

Dla Julianki mam zbiór wierszyków Cynamon i Trusia. Od stóp do głów, oraz Cynamon i Trusia. Wierszyki na okrągły rok każda w cenie 24,90 zł. Bardzo lubimy krótkie, wesołe wierszyki, które się rymują. Dodatkowo zdradzę Wam w sekrecie, że przeczytałam na szybko z Kubą najnowsze wierszyki o Cynamonie i Trusi: Cynamon i Trusia. Wierszyki o złości i radości i są to zdecydowanie najlepsze wierszyki ze wszystkich tych części. A zakończenie bardzo nas wzruszyło. Nie mogę się doczekać, kiedy przeczytam je z Julianką.

Zakamarki8

Zakamarki7