Nui Organics® to marka amerykańskich ubranek dziecięcych, których wyłącznym dystrybutorem w Polsce jest Patrycja Wierzbicka z Merinodzieciaków. Patrycja wybrała tę markę dla swoich synków, mając na uwadze, że są one produkowane z najczystszej wełny merino i bawełny organicznej, bez użycia agresywnych odczynników chemicznych, szkodliwych dla dzieci oraz środowiska. „Wybrałam tę markę,bo na rynku ubranek organicznych trudno było znaleźć coś, co przykuwa wzrok estetyką. Większość to były proste rzeczy do noszenia raczej w charakterze bielizny niż czegoś wyjściowego. Nui wyróżnia bogactwo wzorów i fasonów.” tłumaczy Patrycja.

Razem z Julianką miałyśmy okazję zapoznać się bliżej z bawełną organiczną Nui Organics®. Byłam bardzo ciekawa jak ona zachowuje się na co dzień, bo przyznam, że nie przywiązuję dużej wagi do ubierania dzieci. Dzieci pochłaniają tyle mojej energii, że zastanawianie się jeszcze nad ubrankami, ich składem i właściwościami zawsze wydawało mi się absurdalne.

Kiedy więc przyszły sukienki dla Julianki, pierwsze co mnie uderzyło, że od razu czuć różnicę pomiędzy zwykłą bawełnianą sukienką ze sklepu, a sukienką z bawełny organicznej. Sukienki Nui Organics® są po prostu miękkie, a jednocześnie bardzo dobre gatunkowo, czuć, że jest to wyprodukowane z czystej bawełny. Kontakt z tymi ubrankami sprawił, że zaczęłam się zastanawiać, czemu wszystkie ubranka moich dzieci nie są takie w dotyku i tak nie wyglądają. Co się kryje pod hasłem „bawełna organiczna”, czy sama bawełna już nie wystarcza?

Zawsze myślałam, że bawełna jest produktem naturalnym. Jednak w dobie dzisiejszych czasów to co kiedyś było naturalne, dziś coraz mniej ma z naturą wspólnego. Bawełna organiczna pozyskiwana jest z ekologicznych upraw, mieszanki bawełny wybierane są bardzo starannie, a przede wszystkim nie są nawożone chemicznymi środkami. Bawełna organiczna jest zbierana ręcznie, a w produkcji wykorzystuje się tylko naturalne barwniki. I tu od razu mamy odpowiedź dlaczego te produkty są droższe. Jednak pomimo trochę wyższej ceny to właśnie Nui Organics® jest bardzo polecana przez rodziców. A Mamy cenią sobie jakość, styl i wielofunkcyjność tych ubranek. Dodatkową zaletą tych ubranek jest to, że większość z nich rośnie razem z dzieckiem. Ubranka posiadają odpowiedni certyfikaty,  które można sprawdzić na stronie Merinodzieciaków: „Dzięki rozpoznawalnym na całym świecie certyfikatom, kupując ubranka marki Nui Organics® możesz mieć pewność, że otrzymasz towar wolny od substancji toksycznych, wyprodukowany w sposób przyjazny dla środowiska, że cały proces produkcji, począwszy od hodowli lub upraw, po wypuszczenie z fabryki gotowego produktu z właściwą etykietą, jest pod ścisłym nadzorem, zaś w fabryce panują wysokie standardy pracy, a pracownicy są uczciwie wynagradzani.”

Julianka pokochała letnią kolekcję sukienek od razu. A jest wymagającą klientką-księżniczką. Sukienka musi jej się podobać, musi dobrze leżeć, musi się w niej dobrze czuć. Julianka w sukienkach biega, skacze, chodzi po drzewach, krawężnikach, jeździ na hulajnodze i rowerze. W przedszkolu pani Dorotka mówi, że Julianka ma więcej sukienek niż ona miała przez całe życie. I niestety to chyba jest prawda. Moje dziecko nie uznaje spodni, dresów, czasem akceptuje leginsy, ale nawet na leginsy musi być sukienka. Tak więc Julianka poleca sukienki z bawełny organicznej Nui Organics® i chwała Bogu, że nie ma ich tak dużo, bo już wiem, że na tych dwóch kieckach to się oczywiście nie skończy. A Wy szybko korzystajcie z 35% zniżki, która jest aktualnie na stronie Merinodzieciaków, by się samemu przekonać o właściwościach tych ubranek.

Sukienka Lana – regularna cena: 85 zł, w promocji: 55,25 zł

IMG_8019

IMG_8012 IMG_8017

IMG_8067 IMG_8031 IMG_8053

IMG_8042

Sukienka Tahila – regularna cena: 75 zł, w promocji: 48,75 zł

IMG_8169

IMG_8194

IMG_8205 IMG_8204 IMG_8187 IMG_8147 IMG_8142

IMG_8176