1. Nie powinno się nosić dziecka w nosidle z bardzo wąskim panelem.

2. Nie powinno się nosić dziecka przodem do świata.

3. Nie powinno się nosić w jakimkolwiek nosidle noworodków i małych niemowlaków, przynajmniej do 6-9 miesiąca życia. Wkładki dla noworodków w nosidłach nie są odpowiednie.

4. Nie ma takiej zasady, że siedzące dziecko możemy włożyć do dobrego nosidła ergonomicznego. Panel w nosidle ergonomicznym dla kilku miesięcznego dziecka będzie za szeroki. Dlatego jest to kwestia indywidualna każdego dziecka od kiedy można umieścić je nosidle, a nie warunek, że powinno samodzielnie siedzieć. Zawsze należy szukać odpowiedniego nosidła a jak są możliwości to szyć na miarę.

5. Nie powinno się nosić dziecka w nosidle, jeśli dziecko ma zbyt szeroko rozstawione nóżki i wygina się do tyłu a także protestuje, bo jest mu niewygodnie.

6. Nie powinno się nosić małych dzieci w chuście w pozycji kołyskowej, ani także karmić je piersią podczas noszenia.

7. Nie powinno się nosić dziecka w chuście na biodrze jeśli nie potrafi samodzielnie siedzieć w wiązaniu bez odwróconej krawędzi.

8. Nie powinno się nosić dziecka w nosidle na plecach przodem do świata. Dziecko zawsze podczas noszenia musi być przytulone do nas brzuszkiem.

9. Nie powinno się nosić noworodków i niemowlaków w chuście elastycznej w wiązaniu, którego nie trzeba wiązać, ani dociągać, tylko wkłada się dziecko do gotowego wiązania.

10. Nie powinno się dziecka w chuście przegrzewać. Zasada jest taka: ubieramy je tak jak siebie a nawet lżej, jedynie dbamy o wystające nóżki w zależności od pory roku. Ubieraj dziecko swobodnie i wygodnie. Nie w pajacyki.