Myślałam, że jestem zakochana we Włoszech. Tak sobie myślałam dopóki nie przyjechałam do Chorwacji. Dawno temu myśl o wakacjach tutaj zaszczepiła we mnie Lekkoduszna. Wiedziałam, że jest to cel na najbliższy wrzesień. I teraz jestem tu. Oddycham głęboko. Chorwacja jest przepiękna i ma tyle do zaoferowania. Nie sposób się tu nudzić. Jeździmy palcem po mapie wybierając nowe miasteczka by je odwiedzić, z wielu miejsc musimy zrezygnować, bo jednak za mało czasu. Ja już wiem, że tu będę wracać. Póki co jem Chorwację łyżkami. Zapycham się nią, oby mi starczyło do następnego lata.

Jeden dzień. A tyle można zrobić i zobaczyć. Pomimo asysty siedmiorga dzieci. Wodospady Krka, to niesamowite przeżycie. Pewnie gdybym wiedziała, ile czasy zajmuje, żeby się do nich dostać nigdy bym się tego nie podjęła z tyloma dziećmi. Jak zwykle uratowały nas nosidła. Prawie 2 godzinna wycieczka, podczas której idzie się wąskim pomostem zawieszonym nad ziemią. Między nim płynie woda. Szum wody jest niesamowity. IMG_9745 IMG_9739 IMG_9744 IMG_9737 IMG_9730 IMG_9749

Po tej 2 godzinnej wycieczce, dochodzisz do wielkich wodospadów i masz ochotę zrobić tylko jedno. Zrzucić z siebie wszystkie ciuchy i wskoczyć do wody. Pływanie przy pod wodospadem działa oczyszczająco na twoje ciało i umysł. Dzieciaki były pod niesamowitym wrażeniem.

IMG_9776

IMG_9824IMG_9825

Podczas tej wycieczki stało się coś jeszcze bardziej niesamowitego. Julianka zyskała przyjaciela. Są nierozłączni, prze szczęśliwi i ciągle razem. Bije od nich ta sama energia.

IMG_9750

IMG_9752

To fantastyczne uczucie dla rodzica, kiedy patrzy się na swoje dziecko, które tak fajnie wchodzi w relacje z innymi dziećmi i buduje pierwsze przyjaźnie.

Po wodospadach pojechaliśmy do przepięknego malowniczego miasteczka Primosten. Można je zobaczyć w godzinkę, a przy okazji załapać się na najpiękniejszy zachód słońca na świecie. Kocham tutejszych ludzi, są tak otwarci, a jednocześnie kulturalni i z klasą. Nie narzucają się, ale są blisko jak ich potrzebujesz. W straganach nikt Cię nie nagabuje byś wykupił cały asortyment. I zawsze mają uśmiech dla każdego dziecka. W restauracji dzieci nikomu nie przeszkadzają. I to kolejny powód dla którego tak cudnie tu się wypoczywa.

IMG_9827

IMG_9910

IMG_9830

IMG_9896